Relacja live 1 tydzień temu | 07.09.2024, 13:20
Relacja live

8. kolejka, Betclic 2. liga, Sezon 2024/25

WItamy serdecznie na relacji live z wydarzenia wyjątkowego. Przed nami mecz przyjaźni. Olimpia Elbląg zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Olimpia: Witan - Szczudliński, Czernis (80' Szałecki), Kuzimski, Senkevich, Kordykiewicz, Czapliński (80' Łaszak), Kuczałek, Kozera (69' Kryński), Mruk (56' Yatsenko), Wierzba

rezerwowi: Tułowiecki, Łaszak, Stępień, Tiahlo, Kryński, Szałecki, Rychter, Sznajder, Yatsenko

Zagłębie Siuta - Janiszewski, Kurtovic, Niewulis, Marciniec (46' Pawlusiński), Bliński, Snopczyński (59' Agbor), Sukhotskyy, Valencia (46' Mularczyk) Boruń (69' Paszczela), Uchnast (59' Zawojski)

rezerwowi: Kos, Mularczyk, Mielczarek, Duda, Pawlusiński, Agbor, Chęciński, Zawojski, Paszczela

Olimpia Elbląg - Zagłębie Sosnowiec 4:1(2:1)

28' Kordykiewicz, 38' Wierzba, 58' Kordykiewicz, 66' Kuzimski - 43' Biliński
_________________

0' uroczyste przywitanie gości z Sosnowca, również z Warszawy, potem wyjście piłkarzy i sztabów trenerskich, za chwilę pierwszy gwizdek

1' mecz rozpoczęło Zagłębie Sosnowiec

4' żółty kartonik dla Yana Senkevicha, który w środkowej strefie łapał za koszulkę rozpędzającego się Kamila Blińskiego

9' dośrodkowanie na głowę Snopczyńskiego, ale piłka nad poeprzeczką. Groźna akcja Zagłębia.

12' Kordykiewicz w kierunku Kuzimskiego, ale jego strzał zblokowany. Po chwili rzut rożny, najwyżej do piłki wyskoczył Kozera, ale nad poprzeczką.

21' Oglądamy wyrównany pojedynek, każda z drużyn szuka swoich okazji, ale bramkarze nie musieli jeszcze interweniować. W Olimpii zauważalna jest zmiana ustawienia. Gramy 1-3-5-2: na środku obrony Kuczałek, na wahadłach Czapliński i Mruk.

22' druga żółta karta, druga dla Olimpii. Tym razem napomniany Bartłomiej Mruk.

24' na łuku wywieszona flaga z łacińską sentencją:  Amicitiae nostrae memoriam spero sempiternam fore, czyli: mam nadzieję, że pamięć o naszej przyjaźni będzie wieczna

28' GOOOOOOOOOOOOL!! Oskar Kordykiewicz!!! Wcześniej znakomite dośrodkowanie na "nos" Bartłomieja Mruka. 1:0

33' swoją drogą Zagłębie kolejną, bo już trzecią bramkę traci w podobny sposób. Po dośrodkowaniu, bierne zachowanie stoperów i bramkarza.

36' tym razem żółta kartka dla zawodnika Zagłębia - Artem Sukhotsky'ego

38' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! 2:0! Najprzytomniej w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachował się Dawid Wierzba i sensacyjnie Olimpia prowadzi dwoma golami.

43' 2:1 Gol dla Zagłębia. Kolejny rzut rożny, główkował Kurtovic, Witan odbił na poprzeczkę, następnie z najbliżej odległości Kamil Biliński zdobył swoją 6 bramkę w tym sezonie.

45'+ do pierwszej połowy zostały doliczonej (przynajmniej) dwie minuty

Drodzy Państwo, w warunkach iście letnich oglądamy mecz z wysoką intesywnością. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Po pierwszej połowie nie uwidaczniała się różnica punktowa albo zajmowanego miejsca w tabeli. Póki co prowadzimy 2:1.

46' dwie zmiany u gości. Mularczyk i Pawlusiński za Marcinieca i Valencie.

47' ale to mogło się rozpocząć. Kozera zgrywał do Wierzby, który prawie ustrzelił dublet. Prawie, bo na linii bramkowej znakomicie interweniował Kacper Siuta.

55' żółty kartonik dla Łukasza Uchnasta (Zagłębie)

56' roszady w OE: Yatsenko in, Mruk out

58' GOOOOOOOOOLLLL !! Fatalnie wyprowadzona piłka przez Zagłębie we własnym polu karnym. Najpierw presja Kozera, po chwili sam na sam z bramkarzem znalazł się Oskar Kordykiewicz, który strzelił pewnie "po długim rogu" i mamy 3:1.

59' zmiany u gości: Snopczyński i Uchnast zeszli, Agbor i Zawojski na boisku

66' GOOOOOOOOOOOOL!!!!Kordykiewicz dośrodkował, Kuzimski odpalił petardę z bliskiej odległości i prowadzimy 4:1 !!

69' Kryński za Kozerę w Olimpii, Paszczela za Borunia w Zagłębiu.

80' Szałecki i Łaszak na boisku w miejsce Czernisa i Czaplińskiego (Olimpia).

82' Zagłębie próbuje, przejęło inicjatywę, piłka na połowie Olimpii, ale brak zagrożeń pod bramką Witana.

89' żółta kartka dla Agbora (Zagłębie)

90' doliczono 4 minuty

133 czekaliśmy na zwycięstwo Olimpii, 196 dni na wygraną w Elblągu, 301 na komplet punktów przy Agrykola 8. DZIŚ W KOŃCU SIĘ UDAŁO. Olimpia wygrywa 4:1